Commerzbank AG

COMMERZBANK AG
DruhAkciaBurzaXetra
SymbolCBKDruh obchoduNÁKUP
Cieľová cena13,75MenaEUR
Stop (výstup z pozície)12,70StratégiaKrátkodobá
Profil a analýza vstupu: 
Druhá najväčšia banka v Nemecku poskytujúca svoje služby privátnym a korporátnym klientom. Pôsobí aj finančných trhoch kde ponúka rôzne derivátové produkty a na európskych trhoch patrí medzi popredných hráčov.

CBK bude zverejňovať svoje výsledky hospodárenia koncom 2. májového týždňa. Očakávania analytikov v tržbách sú takmer totožné z minuloročnými, no očakáva sa obrat do zisku. Za rovnaké obdobie minulého roku bola banka v strate 94 mil. EUR. Tentokrát sa predpokladá zisk na úrovni cca 250 mil. EUR. V 1Q sa banka zbavovala ďalších rizikových úverov a pokračovala vo svojom ozdravovaní. Predala španielske úvery na nehnuteľnosti v objeme 1 mld. EUR. V januárových stres testoch sa banka umiestnila v prvej 20-siatke.

Od začiatku roka cena akcií poskočila z 11,25 nad úroveň 12,75 EUR a začala sa pohybovať v pásme od 12,75 až po atakovanie ceny 14 EUR. Počas tohto obdobia mala poklesy z ktorých sa vďaka pozitívnym správam rýchlo zotavila. V súčasnosti sa cena pohybuje stále nad hranicou podpory 12,75 a vzhľadom na blížiace sa valné zhromaždenie a zverejnenie výsledkov hospodárenia očakávame, že cena bude opäť testovať hranice 13,50 a 14,00 EUR.
Konkurenica
Deutsche Bank AG
Allianz SE
Deutsche Postbank AG
Finančné ukazovatele
P/E175
Očak. P/E18,80
P/B0,56
EPS0,06
Očak. EPS0,69
Použité zdroje: 
bloomberg.com; briefing.com; barrons.com; seekingalpha.com; finance.yahoo.com; 4-trades.com
Upozornenie: 

RM - S Market, o.c.p., a.s. neručí za chyby a nepresnosti poskytované zdrojmi v tomto materiáli. Uvedené informácie a dáta majú len informatívny charakter.Poskytovanie analýz investičných príležitostí nie je poskytovaním investičnej služby investičné poradenstvo. Poskytovaním analýz investičných príležitostí komisionár vykonáva pre svojich klientov finančnú analýzu vo forme poskytovania všeobecných nezáväzných odporúčaní týkajúcich sa obchodov s finančnými nástrojmi. Samotné investičné rozhodnutie komitenta o kúpe alebo predaji konkrétneho finančného nástroja je jeho individuálnym a slobodným rozhodnutím. (Čl. VIIa. obchodných podmienok)