Next znížila výhľad zisku

Britský módna sieť znížila výhľad zisku pre aktuálny finančný rok a upozorňuje na slabí vývoj v budúcom roku.
Súčasný fiškálny rok končiaci 31. januára pravdepodobne nedosiahne pôvodné očakávania. Očakávaný zisk pre tento rok mal byť v rozmedzí 785-825 mil. GBP, no podľa podsledných odhadov bude v spodnej hranici tohto pásma 792 mil. GBP. Podľa predpokladov sa nevyvíja ani rast tržieb. Pôvodne očakávaný rast v rozmedzí 1,25-1,75% sa spoločnosti pravdepodobne dosiahnuť nepodarí. Po revízií očakávajú rast tržieb len pod minimálnou hranicou 1%.
Pozitívne nevyzerajú ani predpoklady pre nasledujúci fiškálny rok 2018. Spoločnosť predpokladá zníženie predaja nie len ich produktov, ale aj predaj v celom sektore odevov. Očakávajú zisk v rozmedzí 680-780 mil. GBP. Mimoriadne negatívnou správou je predpoklad poklesu tržieb o 4,5%, pričom prípadný rast môže byť obdobní ako v tomto roku 1,5%.
Odklonenie a vystúpenie Británie od EÚ prinesie pre tamojších predajcov ťažké obdobie kvôli strate voľného obchodu. Nepriaznivý vplyv pre nich má aj nízky kurz GBP. Z týchto dôvodov Deutsche Bank už dnes upustila od svojho odporúčania akcie nakupovať a radí investorom ich len držať a vyčkať.