Raytheon môže prekvapiť

RAYTHEON COMPANY
Druhakcia
BurzaNYSE
SymbolRTN
Druh obchodunákup
Cieľová cena125
MenaUSD
Stop (výstup z pozície)109
Stratégiastrednodobá
Profil a analýza vstupu: 
Raytheon patrí medzi popredných amerických výrobcov a dodávateľ zbraní, zbraňových a obranných systémov, ale aj raketových a vesmírnych systémov.
Súčasné napäté politické situácie v mnohých krajinách, ale aj boj proti jednotkám ISIS hrajú do kariet veľkým zbrojárskym firmám nielen v USA. Spoločnosť Raytheon má svojho najväčšieho odberateľa na domácom trhu. Napriek tomu, že americká vláda znížila náklady na zbrojenie by sa to na tržbách a cash flow RTN odraziť príliš nemalo. Tento výpadok by mal byť nahradený zo strany iných štátov. Táto skutočnosť je podporená novými objednávkami RTN, u ktorých tvoria zahraničný odberatelia vysoké percento.
Aktuálne hodnota PE (cena akcie na zisku) sektoru sa pohybuje na úrovni približne 18,7 násobku a možno očakávať jeho ďalšie zvyšovanie. RTN sa obchoduje nižšie (16,2 násobok). Tento sektor je špecifický svojim napojením hlavne na verejné financie a možno očakávať priblíženie PE Raytheonu k PE sektoru. V predchádzajúcom kvartály firma dosiahla vyššie tržby ako sa predpokladalo a obdobný rast očakáva aj naďalej. Napriek tomu si nie sú istý ďalším vývojom zisku a v tomto roku očakávajú zisk v rozmedzí 6,47-6,62 USD/akcia. Nižší zisk očakáva kvôli výdavkom, ktoré spoločnosť vynaložila na odkúpenie spoločnosti Websense, ktorá podniká s sektore počítačovej bezpečnosti.
Popredný zbrojársky dodávateľ bude zverejňovať svoje výsledky hospodárenia za 3Q už tento štvrtok (22.10.2015). Očakávaný je pokles zisku na 1,43 USD/akcia, no výsledky  samozrejme môžu prekvapiť. Pozitívny vývoj tržieb v predchádzajúcom kvartále naštartoval viac ako 10% rast akcií. Aktuálne sa ich cena pohybuje nad hranicou dlhodobej rezistencie 110 dolárov, ktorú môže odtestovať už v tento štvrtok. Jej prelomenie smerom nadol môže priniesť niekoľkopercentný pokles, no z dlhodobého hľadiska sú tieto akcie vhodnou investíciou. Obchodovať ich možno, vďaka volatilite, aj s kratším horizontom do niekoľkých mesiacov.Svoje odporúčania za posledné obdobie prehodnotili aj viaceré renomované inštitúcie, ktoré očakávajú vyšší rast ako akciový trh a cenu akcií vidia na úrovni 130 USD. K tejto hranici môže cenu akcií vytlačiť priaznivý výsledok hospodárenia počas niekoľkých týždňov/mesiacov.
Spoločnosť myslí aj na svojich akcionárov a pravidelne zvyšuje dividendu. V porovnaní s poslednou vyplatenou dividendou sa jej hodnota pohybuje asi na 2,4% z ceny akcie. Jej zvýšenie možno očakávať aj v tomto roku a spolu s pokračovaním programu odkupovania vlastných akcií to môže mať pozitívny vplyv na ďalší vývoj ich ceny. Na tento účel bola pre tento rok vyčlenená 1 mld. USD. Asi polovica z týchto prostriedkov je určená pre buyback v 2. polroku.
Pri špekulovaní na výsledok hospodárenia doporučujeme nastaviť stop cenu na 109 USD.
KonkurencIa
Northrop Grumman
Boeing
Lockheed Martin
General Dynamics
Finančné ukazovatele
P/E16,20
Očak. P/E16,04
P/S1,48
EPS6,35
Očak. EPS6,40
Použité zdroje: 
bloomberg.com; briefing.com; seekingalpha.com; finance.yahoo.com; 4-trades.com; reuters.com, google.com/finance
Upozornenie: 

RM - S Market, o.c.p., a.s. neručí za chyby a nepresnosti poskytované zdrojmi v tomto materiáli. Uvedené informácie a dáta majú len informatívny charakter.Poskytovanie analýz investičných príležitostí nie je poskytovaním investičnej služby investičné poradenstvo. Poskytovaním analýz investičných príležitostí komisionár vykonáva pre svojich klientov finančnú analýzu vo forme poskytovania všeobecných nezáväzných odporúčaní týkajúcich sa obchodov s finančnými nástrojmi. Samotné investičné rozhodnutie komitenta o kúpe alebo predaji konkrétneho finančného nástroja je jeho individuálnym a slobodným rozhodnutím. (Čl. VIIa. obchodných podmienok)