Technická korekcia Sanchez Energy

Sanchez energy corp.
Druhakcia
BurzaNYSE
SymbolSN
Druh obchodupredaj (shortsale)
Cieľová cena12,50
MenaUSD
Stop (výstup z pozície)15,00
Stratégiakrátkodobá
Profil a analýza vstupu: 
Sanchez Energy Corp. sa zaoberá prieskumom a ťažbou ropy a zemného plynu. Svoje aktivity realizuje aj vo výstavbe nových ťažobných polí prípadne ich akvizíciou.

Súčasná situácia na trhu s ropou nehrá do kariet malým ťažobným spoločnostiam, ktoré sú závislé od jej ceny. Cena ropy momentálne zvyšovala aj cenu mnohých akcií. Niektoré od decembrového poklesu porástli vyšším tempom ako porástla cena ropy. Týmto prípadom je aj SN, ktorej akcie začali atakovať predchádzajúcu hranicu podpory 16 USD a dostala sa na úroveň 150-dňového priemeru.

Táto cena bola počas októbra a novembra niekoľko krát testovaná a podporovaná vyššími objemami až ju prepad v cene ropy stlačil na 6 USD. Z tejto minimálnej ceny sa rýchlo dostala späť na túto úroveň, no aktuálna situácia na trhu s ropou, nízka spotreba, zvyšujúce sa zásoby a zastavovanie ťažby ropy nemá pre túto cenu podporu. Dokazuje to aj klesajúci objem obchodovaných akcií.

Viac ako 100% nárast ceny otvára priestor pre špekulantov, ktorím sa táto cena bude zdať prehnaná. Dokazuje to aj vysoký počet predajných opcií na február za 13, resp. 14 USD.
Cena ropy pri súčasných cenách akcie bola na úrovni 60 a momentálne sa cena ropy pohybuje približne od 10 USD menej. Cena ropy od dna SN 6 USD poklesla o 10%, no cena akcie sa za ten čas zdvojnásobila.

Očakávame pokles ceny akcií SN k úrovni 20-dňového priemeru 12,50 USD.
KonkurencIa
Anadarko Petroleum
BP
Chesapeake Energy Corp.
Carrizo Oil&Gas
Finančné ukazovatele
P/E102
Očak. P/E31
P/S1,15
EPS0,14
Očak. EPS0,47
Použité zdroje: 
bloomberg.com; briefing.com; seekingalpha.com; finance.yahoo.com; 4-trades.com; reuters.com, google.com/finance
Upozornenie: 

RM - S Market, o.c.p., a.s. neručí za chyby a nepresnosti poskytované zdrojmi v tomto materiáli. Uvedené informácie a dáta majú len informatívny charakter.Poskytovanie analýz investičných príležitostí nie je poskytovaním investičnej služby investičné poradenstvo. Poskytovaním analýz investičných príležitostí komisionár vykonáva pre svojich klientov finančnú analýzu vo forme poskytovania všeobecných nezáväzných odporúčaní týkajúcich sa obchodov s finančnými nástrojmi. Samotné investičné rozhodnutie komitenta o kúpe alebo predaji konkrétneho finančného nástroja je jeho individuálnym a slobodným rozhodnutím. (Čl. VIIa. obchodných podmienok)