Technický rast Airbusu

AIRBUS GROUP SE
DruhakciaBurzaEuronext
SymbolEADDruh obchodunákup
Cieľová cena>55MenaEUR
Stop (výstup z pozície)51Stratégiakrátkodobá
Profil a analýza vstupu: 
Airbus Group SE (AIR) je medzinárodným výrobcom komerčných leteckých dopravných prostriedkov. Vo svojom portfóliu má hlavne komerčné dopravné prostriedky s vlajkovou loďou A380. Okrem civilných prepravných prostriedkov vyrába aj špecializované vojenské lietadlá a vrtuľníky. Airbus je momentálne v stave kedy sa zbavuje prebytočných podielov v zbrojárskych firmách a predáva aj iné aktíva, čím napĺňa svoje plány na reorganizáciu svojho portfólia.
Tento týždeň sa koná v anglickom Farnborough letecká prehliadka a jedna z top príležitostí pre letecký priemysel uzatvárať nové kontrakty. O objednávky tu súperí hlavne s americkým Boeingom (BA). Obe spoločnosti tu získali už niekoľko nových kontraktov v úhrne viac ako 14 mld. USD.
Táto airshow s podpisom kontraktov aktálne pomáha rastu cien jeho akcií.
V 1Q 2015 cena akcií prekonala pomyslenú rezistenciu na 50 EUR, ktorá odvtedy nebola 2-krát prekonaná. Negatívne správy o Brexite stiahli cenu aj týchto akcií k 50 EUR, no súčasná pozitívna nálada na trhoch so správami o nových objednávkami z Farnborough sú dobrými argumentami na minimálne krátkodobý rast ceny akcií Airbusu s možnosťou atakovania 55 EUR.
KonkurencIa
Boeing
Finančné ukazovatele
P/E17,74
P/S0,64
EPS2,93
Dividenda2,50%
Použité zdroje: 
airbus.com; bloomberg.com; briefing.com; seekingalpha.com; finance.yahoo.com; 4-trades.com; reuters.com, google.com/finance
Upozornenie: 

RM - S Market, o.c.p., a.s. neručí za chyby a nepresnosti poskytované zdrojmi v tomto materiáli. Uvedené informácie a dáta majú len informatívny charakter.Poskytovanie analýz investičných príležitostí nie je poskytovaním investičnej služby investičné poradenstvo. Poskytovaním analýz investičných príležitostí komisionár vykonáva pre svojich klientov finančnú analýzu vo forme poskytovania všeobecných nezáväzných odporúčaní týkajúcich sa obchodov s finančnými nástrojmi. Samotné investičné rozhodnutie komitenta o kúpe alebo predaji konkrétneho finančného nástroja je jeho individuálnym a slobodným rozhodnutím. (Čl. VIIa. obchodných podmienok)