Technický rast Trójskej Heleny

HELEN OF TROY LTD.
Druhakcia
BurzaNASDAQ
SymbolHELE
Druh obchodunákup
Cieľová cena>105
MenaUSD
Stop (výstup z pozície)<99
Stratégiastrednodobá
Profil a analýza vstupu: 
Helen of Troy Ltd. (HELE) prostredníctvom svojich dcérskych spoločností sa zaoberá výrobou, vývojom a predajom produktov so zameraním na 4 odvetvia. Domácnosť, zdravotné pomôcky, výživové doplnky a kozmetika. Tieto výrobky prezentuje pod svojimi značkami. Najväčší podiel produktov prezentuje pod licenciami známych spoločností ako sú Braun, Honeywell, Scholl, Revlon a iné.
Za posledný rok spoločnosť neustále dosahovala lepšie výsledky ako predpokladala Wall Street a zvyšovala svoje tržby aj zisky o desiatky percent. V tomto trende pokračoval aj mimoriadne pozitívny hospodársky výsledok v letnom kvartále. Tržby medziročne v tomto období porástli viac ako 15% tempom, čo sa odrážalo aj na náraste zisku. Vďaka tomuto trendu akcie za posledný rok takmer zdvojnásobili svoju hodnotu a každé výsledky priniesli vysoké skoky a ich následný rast korigovaný všeobecnou náladou na trhu. Analytici očakávajú v nasledujúcom vianočnom kvartály pokles zisku na približne 1,94 z 2,17 v minulom roku. Vysoká zamestnanosť v USA zvyšuje kúpyschopnosť obyvateľov a v hlavnej nákupnej sezóne môže priniesť prekvapenie pre celý trh.
Posledné výsledky priniesli opäť prekvapenie, umožnili cene prekročiť rezistenciu 99 USD a otvorili priestor pre ďalší rast ceny. Z pohľadu technickej analýzy sa táto cena stala hranicou podpory a s prihliadnutím na predchádzajúci vývoj možno hovoriť o možnom ďalšom raste. Indikátor RSI aj 100-dňový kĺzavý priemer síce poukazujú na spomaľovanie rastového trendu, no býčí trhu tu môže získať nový dych a dosiahnuť nové topy 105-110 USD.
Prekročenie ceny 99 USD smerom nadol upozorní na prehodnotenie pozície a najneskorší výstup okolo úrovne 25-dňové exponenciálneho priemeru (EMA).
KonkurencIa
Jarden Corp.
Newell Rubbermaid Inc.


Finančné ukazovatele
P/E21,37
Očak. P/E18,43
P/S1,90
EPS4,71
Očak. EPS5,45
Použité zdroje: 
bloomberg.com; briefing.com; seekingalpha.com; finance.yahoo.com; 4-trades.com; reuters.com, google.com/finance
Upozornenie: 

RM - S Market, o.c.p., a.s. neručí za chyby a nepresnosti poskytované zdrojmi v tomto materiáli. Uvedené informácie a dáta majú len informatívny charakter.Poskytovanie analýz investičných príležitostí nie je poskytovaním investičnej služby investičné poradenstvo. Poskytovaním analýz investičných príležitostí komisionár vykonáva pre svojich klientov finančnú analýzu vo forme poskytovania všeobecných nezáväzných odporúčaní týkajúcich sa obchodov s finančnými nástrojmi. Samotné investičné rozhodnutie komitenta o kúpe alebo predaji konkrétneho finančného nástroja je jeho individuálnym a slobodným rozhodnutím. (Čl. VIIa. obchodných podmienok)